Men X Women

Jsem fascinovaná rozdíly mezi mužem a ženou (nejenom fyzicky) a i když jsme každý z nás originál (bla bla), určité vlastnosti mají všichni chlapi, stejně jako ženský, jak přes kopírák. Ráda čtu knížky o rozdílech mezi mužem a ženou a teď nemyslím gender studies (i když jsem taky měla tu čest) a nejvíc miluju stand-up komiky, co mluví o svých manželkách a přítelkyních, kterým vůbec nerozumí a dostávají se díky tomu do problémů.

I přesto, že jsme si všechny rozumné ženské vědomi toho, že jsou chlapi natvrdlí a není to ani tak jejich vina, pořád nás dokážou překvapit, že na ně zíráme s otevřenou pusou. Na jejich obranu musím říct, že správní chlapi se tenhle svůj očividný nedostatek snaží zamaskovat, ne proto, že by jim vadil, ale proto, aby nás, své lepší polovičky, nerozčilovali a nedostávali vzteky do kolen (obrazně řečeno). A aby měli klid samozřejmě.

S tím klidem je to dost na hraně, protože my jako osvědčenou zbraň v případě neshod (které samozřejmě nejsou zaviněny námi) používáme tisíce let ověřenou metodu „silence treatment“. Mluvíme jenom v případě nutnosti (nemyslím tím ohrožení života, ale abychom zdůraznily, že se „něco“ děje) a nastupují oblíbená slova „fajn“, „klidně“, „jak chceš“, „mně to je jedno“ a rozhodně nejpopulárnější „jak myslíš“. Je to z našeho pohledu ten nejvyšší možný udělený trest (hned po rozchodu a rozvodu). Jenomže jsou tací a není jich málo , kteří silence treatment vyloženě vyhledávají a libují si v něm. Třeba můj kamarád Lukáš se mi svěřil, že mají s přítelkyní skvělej vztah, ale vždycky jednou za čas nastane nějaká bouřka a přítelkyně se s ním třeba i tři dny nebaví. „To si neumíš Péťo představit, jaká to je paráda! Já mám klid, hraju si na kytaru, jdu s kámošema na pivko a když mám všechno, co jsem chtěl zvládnout hotový, koupím kytku a usmíříme se.“ Hajzl, ale má to dobře vymyšlený (tady prosím, aby se NĚKDO z mého okolí neinspiroval).

Co nedokážu pochopit, je mužská nevšímavost naprosto zřejmých a do očí bijících věcí. Moje kamarádka Dáša měla v pubertě rozbroje se svým tátou, že ho nic nezajímá a že si jí málo všímá. Ten se to snažil vylepšit a dokázat, že tomu tak není. Jednou, když šla Dáša k holiči, ale protože na ní neměli čas, tak šla místo toho do cukrárny a asi za hodinku přišla zpátky domů, už ve dveřích jí táta říká „no Dášenko máš to fakt moc hezký, sluší ti to mnohem víc než minule“. Myslím, že se spolu ještě nějakou dobu nebavili. Pamatuju si, že jsem se mohla potrhat smíchy, když nám to tehdy vyprávěla, ale Dáša se moc nebavila a já nedokázala pochopit proč. Až do včerejška.
Šla jsem ke kadeřnici a po dlouhým vysvětlování, aby mi to u hlavy udělala trochu tmavší, ale jenom malinko a zbytek světlý, aby až mi to bude odrůstat, jsem nevypadala jak cikánka (přesně takhle jsem tam totiž přišla), se pustila do práce a i když celou dobu souhlasně kývala, aby mi to pak posrala a dala mě celou natmavo. Hned po příchodu domů volám Márovi, abych si postěžovala a abych slyšela, že mi to moc sluší a že se mu líbím stejně nejvíc na světě. Po tom, co všechno tohle zaznělo (zcela dobrovolně), ze srandy říkám
„Kdybych Ti to neřekla, tak by sis stejně ani nevšim, že mám nový vlasy“
„Ale co to povídáš, hned jsem si toho všimnul a nevím, proč jsi z toho smutná, já myslím, že to máš skvěle ostříhaný“
„Já ale nejsem ostříhaná..“
„Ne?“
„Ne! mám novou a úplně jinou barvu!“
„Jo? No vidíš, to jsem si ani nevšim“
„…“

Takže návod pro všechny ženy, které čekají uznání od svých mužů po příchodu ze salónů krásy: informujte předem a né nenápadně, protože to mu „má dojít samo“, nápadně a jednoznačně: „zlato, jsem doma a mám ostříhané vlasy, o dva odstíny tmavší barvu a vytrhané obočí“.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: