Mému manželovi

Můj drahý muži,

vím, že si na veřejné vyznání moc nepotrpíš, ale doufám, že tentokrát mi to odpustíš a budeš to, ostatně jako spoustu dalších mých neduhů, tolerovat. Už nejsi můj přítel, jsi můj manžel a i když to v našem vztahu nic nezměnilo, já změnu cítím. Jsem jistější, ještě víc zamilovanější a strašně si to užívám.

Nezačali jsme klasicky a ideálně, ale mám takový pocit, že právě to nás posunulo tam, kde jsme teď. Nebyla to ani láska na první pohled, ani na ten druhý, naopak, dost jsi mě odpuzoval svým příjmením i svým vystupováním. A co si budem povídat, dost ti v práci smrděly nohy, díky botám, na které jsi byl dost pyšný. Myslela jsem si o tobě, že jsi někdo, kdo nosí batikované tričko, rejoice kalhoty a o víkendech objímá stromy a žongluje v pražských parcích v čepici s rolničkama. Jenom s tím žonglováním jsem nebyla daleko od pravdy. Vím, že ty sis o mě zase myslel, že jsem nudná píča, která se neumí bavit. Ach jak jsme se oba mýlili.  Pamatuju si moment, kdy jsem se na tebe podívala poprvé jako na muže a ne jako na otravný hmyz. Bylo to v práci po směně, kdy já šla do posilovny a tys šel domů. Překvapilo mě, že nemáš ani batikované triko, ani harmoniku a místo zachraňovat planetu jsi šel hulit s kámošema do skejtparku. Ty ses mi zase podíval „tajně“ na zadek a já se od tý doby začala víc upravovat do práce. Líbilo se mi, jak jsi chodil jíst oběd dozadu k technikům, abych mohla přijít za tebou a my si mohli nerušeně a v soukromí povídat.. jen my dva. Docela mě mrzelo, že jsem se po letech dozvěděla, že jsi se k technikům přede mnou chodil schovávat, protože ti vadilo, jak jsem chtěla každý tvoje jídlo ochutnat a vždycky jsem ti půlku snědla.

Náš první polibek si taky pamatuju naprosto přesně. Byl jsi tak opilý, že jsi nemohl odporovat a protože jsi rozený gentleman, rozhodl jsi se odpotácet z hospody co nejrychleji domů a druhý den v práci dělat, že si to nepamatuješ. Já jsem zase dlouho hrála nedostupnou a až po třech týdnech, co jsme spolu chodili, ti v Tullamoru ve 4 ráno řekla, že tě miluju tak moc, že bych si tě klidně hned ráno vzala za muže. A podívej, jak dobře to dopadlo..

Vím, že ti někdy strašně lezu na nervy, ale uvědom si, že jsem prostě taky jenom žena. Vím, že ti vadí, že se na tebe v noci moc lepím a lezu na tvoji půlku. Taky tě moc oblizuju v tramvaji a v metru a to ty nemáš rád. Občas ti říkám mazlíčku na veřejnosti a nechodím cvičit na multisportku, kterou jsi mi zaplatil. Často omílám jednu věc furt dokola i přesto, že už jsme to vyřešili. Žes byl v Darlingu ti připomenu pokaždý, když vidíme jejich plakát. Nenechám tě večer si číst, protože si s tebou chci povídat. Občas mám nemístný poznámky a můj humor je dost přes čáru a ty se občas stydíš. Nosím každou ponožku jinou a dost často nám přetejká koš s prádlem. Ale.. udělala bych pro tebe cokoli a šla s tebou na kraj světa.

Je před námi strašně dlouhá cesta, plná úskalí, nástrah a nepohodlí. Moc si přeju, abychom to spolu zvládli, abychom se naučili spolu kounikovat bez toho, aby tys řval a já brečela. Aby až nastane větší problém nebo krize, abychom to dokázali vyřešit. Abychom se měli pořád tak moc rádi jako teď a abychom si dali před vším přednost. Já budu pracovat na svý urážlivosti a ty se snaž mě tolik nesrat. Přeju si, aby ses vždycky z práce těšil domů a já se vždycky budu těšit na to, až přijdeš. Budu se snažit být dobrá manželka, abys byl šťastný a kdyby tě sral celej svět, abys věděl, že já jsem tu vždycky pro tebe. Přeju si, aby nás pořád spolu bavilo chodit do baru a za písničkou, abychom udrželi tradici v hraní her s přáteli a já slibuju, že budu míň mluvit i míň organizovat. Přála bych si, abys už vyměnil tu baterku v hodinách, protože mě to mate a už půl roku je 10:40 a já nevím, co je kurva tak těžkýho na tom, je sundat a vyměnit.

Hrozně moc tě miluju a ty to víš, tak to věz a vzpoměň si na to, až nám bude téct do bot, protože to, jako v každym životě, dřív nebo později přijde..

Jsem moc pyšná na to, že sis vybral za ženu zrovna mě.

S láskou,

Tvá pitomá vačice ❤

10592709_900226526672359_7127631649186371482_n

One Reply to “Mému manželovi”

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: